כל מה שחשוב לדעת על מיתוג מסעדות

כל מה שחשוב לדעת על מיתוג מסעדות

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

התחום הקולינרי הפך בשנים האחרונות לאחד הנוכחים ביותר בחיינו. שפים הם סלבריטאים אהובים, תוכניות אוכל זוכות לרייטינג מרשים, האינטרנט גדוש במתכונים, האינסטגרם מציג תמונות של מאכלים מכל הסוגים וכל המינים ומדי יום צצות עוד ועוד מסעדות. הודיות, איטלקיות, מקסיקניות, אקלקטיות, טבעוניות, קטנות, גדולות, של שפים ותיקים, של כישרונות צעירים, יוקרה, עממיות ועוד ועוד. כדי להצליח, מסעדה חייבת להישען בראש ובראשונה על מאכלים מעולים ועל שירות קשוב ומאיר פנים – מבחינה זו אין קיצורי דרך – אבל במקביל ישנו עוד מרכיב רב חשיבות: מיתוג. מסעדה שלא ממתגת את עצמה סובלת מנחיתות מובנית ביחס לחברותיה לענף וסיכוייה לשרוד בתחום תחרותי מאוד זה נפגעים.

מדוע מסעדה זקוקה למיתוג?

במציאות שבה רבים מאיתנו יודעים להפיק מטעמים גם במטבח הביתי הצנוע, ובאופן כללי נהנים גם מבילויים ביתיים (למשל בזכות מסכי ענק ומערכות סאונד באיכות של קולנוע), מסעדה חייבת להציע לנו חוויה יוצאת דופן וייחודי ולא רק בהיבט הקולינרי. מסעדה ממותגת היא מסעדה עם אישיות, וכשאנחנו הולכים למקום כזה, אנחנו מרגישים שהשקיעו בנו, ובמידה מסוימת אפילו שביקרנו חברים מעניינים במיוחד – ובהתאם מיתוג מסעדות הוא אחד המפתחות להפיכת מסעדה בעלת פוטנציאל למקום הומה אדם בכל ימות השבוע ולאורך כל שעות הפעילות.

מה כולל מיתוג מסעדות?

מיתוג מסעדות כולל מהלכים רבים, שכולם נועדו להבליט את האישיות הייחודית של המסעדה, כלומר את הקונספט שלאורו היא פועלת. לשם כך נבנית שפה ויזואלית שמחמיאה למסעדה ולמנות שהיא מוציאה לאורחיה – ונעשה שימוש בשפה זו, שחייבת להיות מדויקת במיוחד, בכל מקום שבו יש ממשק בין המסעדה לבין הציבור הרחב. השפה העיצובית כוללת הן גוונים דומיננטיים, הן פונטים שמתאימים לערכי המסעדה והן מוטיבים גרפיים נוספים.

כך למשל כל תמונה שתועלה לחשבון האינסטגרם או הפייסבוק של המסעדה תותאם למיתוג שלה ותדבר באותה שפה עיצובית שנבחרה עבורה. האריזות שמשמשות את שירות המשלוחים של המסעדה וכן אלה שמשמשות לדוגי-בג יהיו גם כן באותה שפה עיצובית וכך גם עיצוב הפנים. בנוסף כולל מיתוג מסעדות גם פעילויות שונות להבלטת הערכים – ערבי נושא, תרומה לקהילה בדרכים שונות, מועדון לקוחות ועוד.

דילוג לתוכן