האם אנו צריכים להיזהר מתוצרת של בע"ח?

האם אנו צריכים להיזהר מתוצרת של בע"ח?

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

הדברה היא דבר חשוב בשמירה על בטיחות המזון

בטיחות המזון אותו אנו אוכלים היא חשובה מאוד בשמירה על בריאותנו ובמניעת מחלות. הוכחה לכך היא שרואים שבמדינות עולם שלישי בהן אין כלל הדברה בתחום המזון, מחלות מעיים כמו דיזנטריה עדיין קיימות, בעוד שבמדינות מפותחות זהו דבר נדיר ביותר. ההדברה כנגד מזיקים היא בהחלט חשובה ומהווה חלק בלתי נפרד מתעשיית המזון. עם זאת, חשוב להבין שחומרי ההדברה בהם משתמשים חייבים לעבור בדיקות מחמירות כי בריכוזים מסוימים עשויים להיות מסוכנים. שימוש נכון בחומרי ההדברה בתעשיית החקלאות יוצר אוכל עם פחות מזיקים, חיידקים וטפילים ומאפשר לנו ליהנות ממזון נקי ובטוח. הדברת מזיקים בתחום המזון מתבצעת בעיקר על הצמחים, אותם אוכלות הבהמות. בנוסף, הבהמות מטופלות בחומרים אשר מונעים מהן לפתח מחלות שמועברות לבני אדם, וגם דבר זה ניתן להגדיר כסוג של הדברה.

מהם היתרונות והחסרונות של הדברה בתחום המזון?

חשוב להבין שהדברת מזיקים במזון היא דבר הכרחי על מנת לשמור על בטיחותו, אך גם עשויים להיות לכך חסרונות. מומלץ לדעת גם את היתרונות וגם את החסרונות כדי להצליח לשמור על בריאותכם בצורה הטובה ביותר:

הדברת מזיקים באוכל
הדברת מזיקים באוכל

• יתרונות של ההדברה – חומרי ההדברה שמשמשים בתעשיית המזון מן החי מגיעים בעיקר דרך הצמחים אותם בעלי החיים אוכלים, אשר מודברים מפני מזיקים וטפילים. הדברת מזיקים שכזו היא חיונית לשמירה על בטיחות התוצרת של בעלי החיים, מפני טפילים וחיידקים אשר עלולים להזיק לבני האדם. אנשים מסוימים חוששים שחומרי ההדברה אשר מעוכלים יחד עם המזון שהבהמות אוכלות עלולים להזיק לבני אדם, אך דבר זה לא נכון כל עוד בוחרים לקנות בתוצרת בעלי חיים מפוקחת. הרשות הוטרינרית בישראל מפקחת על כל מוצר מזון שיוצא מהמחלבות ומהמשחטות, עם בדיקות קפדניות אשר גורמות לכך שכמות החומרים תהיה זניחה. חשוב להבין שהפיקוח הוא גם על סוג החומרים, והשימוש הוא בכאלו שבמינונים כה נמוכים לא יכולים להזיק. כדאי גם לדעת שללא ההדברה, כנראה שהייתה הידבקות הרבה יותר גבוהה במחלות מעיים.
• חסרונות של ההדברה – מרבית חומרי ההדברה שמשמשים בחקלאות הם חומרים סינתטיים. בריכוזים גבוהים הם עלולים לגרום למגוון מחלות ותסמינים בבני אדם. אכילה ישירה של חומר הדברה היא אמנם מסוכנת, אך זהו מצב תיאורטי שלא יכול באמת לקרות. חשוב להבין שהתעשייה היא עם פיקוח כה גדול כך שבמידה וקונים במקום מאושר, החומרים יגיעו אליכם בכמויות זניחות לחלוטין.

קיימת גם דרך להדביר תוצרת חקלאית בצורה ירוקה

כיום קיימים בשוק חומרים אשר מאפשרים להדביר את התוצרת החקלאית, שלבסוף מגיעה לפיהן של הבהמות, באמצעות חומרים ממקור טבעי שאינם מזיקים כלל לסביבה. בכל אופן, גם אם השימוש הוא בחומרי הדברת מזיקים קלאסיים, חשוב לדעת שאכילת תוצרת מזון בעלי חיים אינה מסוכנת אם המזון בפיקוח.

<<לקריאה בנושא של הדברה ירוקה כנסו>>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן